Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Oferty pracy zdalnej są bardzo atrakcyjne. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zamian za przeznaczenie na produkcję tylko paru godzin dziennie. Warunki przygotowują się być niemal idealne. Że coraz częściej pokazuje się, iż są to oszuści żerujący na naiwności nowych typów. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który zakłada się pod nazwę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Uwaga na otwartą a odpowiednio płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to instytucja budząca się sprzedawaniem problemów z drugiej ręki i oferowaniem pożyczek pod zastaw. Pomoce te tworzone są stuprocentowo przez internet, co powoduje, że firma przedstawia się kreatywnością i wybiera się do danych XXI wieku. Że przez rodzaj działalności, jaki panuje, firma ta padała ofiarą oszustów, którzy zakładają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami lokalnymi.
Na kartce na Facebooku Polskiego Lombardu ukazał się dziś post, w którym przestrzegają oni przez kobietami, które zakładają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Zadanie więc ma liczyć na pośredniczeniu w sprzedaży tematów na Allegro. Mamy to wystawić produkt na aukcji, zadbać o właściwi związek z mężczyzną, i jak transakcja zostanie sfinalizowana, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety składa się, że paczki te nie nie zostają wysłane, pomimo tego, że pieniądze wpływają na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX że na pierwszy rzut oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę działanie i twierdzi, iż będziemy pielęgnować w spółce o odpowiedniej firmie. Zapewniają nam usługę także ofertę samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla dużo kobiet ma doskonałą zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W samym ogłoszeniu nigdy nie pada nazwa rzekomej firmy, dopiero w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że chodzi o Polski Lombard. Gra tym, nie piszą nawet na czym konkretnie polegać traktuje taż czynność, i same, czego się dowiadujemy więc wówczas, że do własnych posłań będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie i powinno budzić jakiekolwiek wątpliwości. Istnieje wówczas jedna oferta pracy, która się na nim pojawiła. Wśród niej, jesteśmy jedynie ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, które nie mają ze sobą wiele wspólnego. Kobieta taż nie daje także swojego imienia, co powinno mieć kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po polskiej stronie

Jeśli zdamy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o zbudowanie na aukcja tematów na lokalnym koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, lecz istniejemy w nich jedynie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż wchodzą na konto pracodawcy, i my, po nadaniu im adresu do sprzedaże, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Prezentuje się jednak, że mężczyźni nie tych materiałów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się wielki problem, bo odpowiedzialność za ten proceder jest po polskiej stronie. W ruchu spośród ostatnim, że oferujemy na domowym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma formę ochrony konsumentów, dzięki której klient mogą założyć rozmowę ze sprzedawcą, który nie dotrzymał naszej właściwości umowy. W sukcesu, kiedy kwestia nie zostanie rozwiązana, pewnie ona zostać przekierowana na policję.
Co nam grozi za oszustwo na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa dotrze na policję, bez wątpienia przyjdą nas przykre konsekwencję własnych zadań. Według kodeksu karnego, w relacji od skali oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na chwila od 6 miesięcy do 8 lat. W sukcesu mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści zakładający się pod Polski Lombard przejawiają się sprytem, ponieważ w sukcesu, gdy pod aukcją angażuje się ich pracownik, wtedy on weźmie konsekwencje ich wykonań. Zatem toż dopiero my będziemy tutaj winni przestępstwa. Oszust może tutaj próbować umywać ręce, ponieważ wtedy natomiast my sprzedajemy przedmioty, które nigdy nie docierają do klienta.
Jak obronić się przed oszustem?

Przede wszystkim, potrzeba stanowić dużo wrażliwym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Niestety jest więc kluczowy przypadek, w którym pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Od wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy próbują zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod którymi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, która je wspomniałam. Gra tym, w ogłoszeniu powinny stać zaprezentowane swoje cele. Trzeba widzieć na ostatnie propozycje, w jakich nie zostały podane fakty i te, w jakich ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się spośród tego gatunku oszustwami, należy je już zgłosić na policję. Uchroni to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale i konsumentów, którzy będę wymagali wziąć z pomocy oszusta. Im regularnie będziemy przedstawiać na policję tego gatunku ogłoszenia, tym prawie będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments