Pitbull Patryk Vega Goleniów

Od roku 2005 filmów opowiadających o pracy policji wyszło już dużo. Jednak wciąż nie zapomnieliśmy o drinkiem z klasyków gatunku, który powstał tylko w pozostałym roku. ”PitBull” to filmowy debiut, dziś niezwykle skromnego i jedynego polskiego reżysera-Patryka Vegi. Słynie on z podejmowania kontrowersyjnych materiałów i pokazywania brutalności, Właśnie istniałoby też a w tej sztuki.

Pitbull Patryk Vega Myślibórz

Dzięki temu filmowi wszyscy zaczęliśmy widzieć na rzecz policjantów nieco inaczej.

klik i ogladaj film

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Działu ds. Zabójstw. Naszą działalność działają znacznie dobrze, sumiennie, potrafią siedzieć w rodzinie. Jednak po godzinach wszystek z nich musi borykać się z własnymi problemami, które ograniczają im istnienie.

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Działu ds. Zabójstw. Naszą działalność działają znacznie dobrze, sumiennie, potrafią siedzieć w rodzinie.

Jednak po godzinach wszystek z nich musi borykać się z własnymi problemami, które ograniczają im istnienie. Gebels (wykorzystywany przez Andrzeja Grabowskiego) musi konkurować z żoną, która mama się otrzymać mu oddana do pielęgnacji nad dzieckiem. Starzejący się Benek (w tej roli Janusz Gajos) zmaga się z chorobą wieńcową, a bardzo zależy odpracować jeszcze dwa miesiące, które dostały mu do emerytury.

Młody Nielat (Rafał Mohr), z początku niezrozumienia ze karty ojca, znajomych, a dodatkowo w odreagowaniu na stres związany z książką pozostaje w coraz toż cięższe problemy z narkotykami. Metyl (w jakiego rolę przyłączył się Krzysztof Stroiński) jest szybko nałogowym alkoholikiem, który nieudolnie stara się jakoś ułożyć swoje istnienie prywatne. Ostatnim członkiem świata jest Despero (Marcin Dorociński), jaki znajduje się w bardzo niewygodnej i ciężkiej sytuacji, wdaje się on bo w interes z córką poszukiwanego przez system przestępcy.

Pitbull Patryk Vega Myślibórz

Cechy te niszczą wizerunek przystojnego policjanta, który dobrze prowadzi domową karierę, a poza nią jest pracownikiem bez skazy, idealnym stróżem prawa, jaki z możliwością rozwiązuje każdy punkt i przeciwności losu. Bohaterowie wykreowani przez Vegę całkowicie burzą ten stereotyp.

Pomimo tego, że pierwsze minuty mogą przychodzić nas w zakłopotanie, poczucie zagubienia i powodowania sobie pytania: O co właściwie działa w obecnym filmie? Akcja szybko wszystko wyjaśnia, buduje napięcie, w taki sposób, że jak już chcemy poznać dalsze losy bohaterów.

Pitbull Patryk Vega Myślibórz

Odkrywa coraz to nowocześniejsze aspekty roli w Wydziale ds. Zabójstw.

Niektórych widzów razić może język, jakim podają się bohaterowie. Jednak lub ich wizerunek byłby właśnie praktyczny i duży, gdyby podawali się poprawną polszczyzną? Zupełnie nie, przekleństwa i wulgaryzmy w obecnym sukcesu nie rażą, aż tak dużo i podkreślają charaktery postaci, oraz warunki środowiska w jakim wykonują.

Patryk Vega zdecydował się obok młodych aktorów, postawić więcej na ostatnich suchszych i znacznie docenianych przez naszą publiczność. Andrzej Grabowski i Janusz Gajos w domowych funkcjach zarejestrowali się fenomenalnie, zresztą po ich warsztacie nie ważna było spodziewać się rozczarowania. Świetnie wypadła również kadra młodszych aktorów: Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński, Rafał Mohr. Bardzo dobro zarejestrowali się w wartości policjantów, którzy pogubili się we samodzielnym mieszkaniu osobistym również muszą określać się z konsekwencjami swoich błędnych decyzji.

Pomimo świetnej fabuły, dobrej praktyce reżysera, spójnego scenariuszu, znakomitej kreacji postaci film ma wadę. Stanowi nią dźwięk, jaki stał zrobiony nie najlepiej, przez co niektórzy mogą nosić przez to kłopot z pewnym odbiorem filmu.

Pitbull Patryk Vega Myślibórz

Każde z linie nie są czarno białe, pokazują nam się z nowych stron. Vega nikogo nie idealizuje, nie zdecydował się na pokazanie wizerunku bohaterskiego, przystojnego policjanta, który zatrzymuje się legendą miasta.

Policjanci w popkulturze zbyt często przedstawiani są jako kobiety idealne, mieszkające na ochronie prawa, często są bez skazy, posiadają szczęśliwe życie, kochająca żonę i dzieci. Polski reżyser pokazał nam szarą rzeczywistość, problemy dobrych ludzi, którzy pracują ciężką pracę, i po niej muszą określać się z osobnymi demonami. Właśnie wtedy uczyniłoby, że film spotkał się z racja pozytywnym odbiorem. Pomimo trudnej tematyki został nagrodzony przez publiczność, jaka miała obecnie dość oglądania idealnych, nienagannych policjantów w podkoloryzowanych filmach. Postacie, które wykreował Vega, sprzedają się o wiele dużo naturalne i dobre.

Pitbull Patryk Vega Myślibórz

 

źródło artykułu PitBull

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments