Klimatyzatory postojowe Biały Bór

Bardzo często widzimy jak kierowcy, mieszkając na parkingu uruchamiają silniki, żeby włączyć jednocześnie klimatyzator. Sposób obecny stanowi niewłaściwy i ze powodów dobrych oraz pewnie ekologicznych. Rozwiązaniem są klimatyzatory postojowe.

Klimatyzatory postojowe Świnoujście

O ile używanie standardowej klimatyzacji podczas jazdy jest obowiązkowym zachowaniem, z którego trudno uciec, to branie z niej w trakcie postoju nie jest już wskazane. Marnujemy paliwo i stosujemy silnik. Klimatyzator postojowy obniża koszty operacyjne. Dla właścicieli flot i operatorów pojazdów ciężarowych równie ważne stanowi to, że poprawia on bezpieczeństwo funkcji oraz daje, że kierowca oraz ładunek dotrą na środowisko w pełni.

czesci allegro allegro
klimatyzator postojowy allegro

Sam klimatyzator postojowy działa zupełnie niezależnie od istniejącego układu klimatyzacji będącego podczas jazdy. Na zbytu możemy spotkać dwa modele klimatyzacji, sprężarkowy oraz wodny. Ten doskonały działa mało na identycznej zasadzie jak klimatyzacja standardowa. Jego zamierzeniem jest ograniczenie temperatury oraz ograniczenie wilgotności powietrza w kabinie.

 

zobacz również porównywarka AGD

Ważne elementy układu klimatyzacyjnego sprężarka, skraplacz, parownik i wentylatory są zlokalizowane w pewnej obudowie montowanej z normy na dachu kabiny samochodu czyli na bocznej ścianie. Oczywiście otwory odprowadzające powietrze skierowane są do pomieszczenia pojazdu. Aby całość poprawnie funkcjonowała, dopasowuje się tutaj sprężarki z tłokiem obrotowym. Ta zasilana jest napędem elektrycznym a w razie potrzeb chłodzona wodą kondensacyjną. Urzędzie jest więcej zaopatrzone w układ, który zabezpiecza nas przed rozładowaniem akumulatorów. Kiedy stopień naładowania akumulatorów osiągnie stan krytyczny, klimatyzacja jest automatycznie wyłączana. Sama klimatyzacja może robić automatycznie czy potrafimy nią kierować za pośrednictwem panelu.

Klimatyzatory postojowe Moryń

Z kolei postojowy klimatyzator wodny jest rozwiązaniem wielu nowszym i coś nowocześniejszym. Zamiast czynnika roboczego, w projekt została wprowadzona woda. Stanowi ona dość schładzana, a dużą wartością tego gatunku klimatyzatorów stanowi to, iż nie zmieniają wilgotności powietrza we wnętrzu pojazdu, a tylko obniżają panującą w nim temperaturę.

W klimatyzatorze tego typu jest proces schładzania powietrza podczas odparowania wody. Dmuchawa włożona w panelu dachowym przetłacza powietrze z zewnątrz pojazdu przez parownik, w którym ciepło z powietrza zostaje wykorzystane do odparowania wody. Sam zbiornik jest tutaj położony na zewnętrznej, tylnej ścianie kabiny.

Skuteczność tego klimatyzatora stanowi nadzwyczaj istotna, bo pewno on obniżyć temperaturę powietrza panującą we wnętrzu pojazdu nawet o sto procent w kontakcie do temperatury na zewnątrz. A ze względu na uszkodzenie zmiany wilgotności powietrza, najefektywniej urządzenie tworzy w suchym klimacie. Też kiedy w sukcesu sprężarkowego klimatyzatora, także tutaj możemy włączyć urządzenie niejako automatycznie z zastosowaniem pilota lub kierować nim manualnie za pośrednictwem panelu. Ostatecznie olbrzymią wadą jest ograniczony pobór prądu odpowiedni do prawidłowego funkcjonowania.

Źródło artykułu klimatyzatory postojowe

 

Klimatyzatory postojowe Moryń

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments