Jak założyć własne biuro nieruchomości

Obecnie w Polsce sektor nieruchomości kwitnie. Dlatego biuro nieruchomości jest naprawdę ciekawym i przy odrobinie chęci rentownym pomysłem na własną firmę.

Jak założyć własne biuro nieruchomości

Sporym udogodnieniem jest z pewnością to, że od roku 2014 pośrednik nieruchomości nie musi starać się o otrzymanie licencji zawodowej.

Zanim przystąpimy do załatwiania którychkolwiek formalności związanych z zakładaniem działalności, należałoby wiedzieć czym tak właściwie owe biuro się trudni.

kredyty Kołobrzeg
kredyty Kołobrzeg

Kluczowym ich zajęciem jest pośredniczenie między stronami planującymi nabyć, spieniężyć lub wynająć daną nieruchomość. Dodatkowo pracownicy biura nieruchomości dla własnych interesantów weryfikują stan prawny oraz rzeczywisty nieruchomości, prowadzą negocjacje między stronami.

Zobacz też kredyty Kołobrzeg na mieszkanie

Powracając do wątku własnej działalności gospodarczej, pracować w nieruchomościach może praktycznie każdy, wystarczy że posiada zdolność do czynności prawnych. Prowadzenie biura nieruchomości może przebiegać w kliku odmianach: w formie jednoosobowej, spółki cywilnej, osobowej lub kapitałowej.

Warto również wiedzieć, że taka agencja musi być zarejestrowana jeśli chodzi o sprzedaż – konieczne będzie więc zakup kasy fiskalnej.

Zobacz również mieszkanie Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments