Bitcoin spada poniżej 8 tys. USD! Kurs BTC osuwa się siódmy dzień z rzędu

W trakcie czwartkowej sesji Bitcoin również na placu kasowym, kiedy również na placu kontraktów terminowych osuwa się poniżej poziomu 8 tysięcy dolarów tracąc około 3% i spadając siódmą sesję z rzędu. Od listopadowych maksimów kurs BTC osuwa się już o 20% a jak dynamika spadków zostanie utrzymana, to inwestorzy wkrótce powinni spodziewać się testu półrocznych dołków na wysokości 7250 dolarów.
Bitcoin z coraz większą siłą sprzedażową

Bitcoin spada poniżej 8 tys. USD! Kurs BTC osuwa się siódmy dzień z rzędu

Sygnały wysyłane przez analizę techniczną wyraźnie wskazują, że Bitcoin może posiadać przed sobą dalsze i efektywne spadki. Próba aprecjacji i wybicia poziomu 10 tysięcy dolarów na przełomie miesiąca została zasłonięta przez strefę oporu tworzoną na minimach z stanu wakacji, co sprawiłoby korektę spadkową zamykając kurs BTC w bardzo małym niedźwiedzim kanale. W efekcie najstarsza z kryptowalut spada poniżej 200-okresowej średniej ruchomej (pierwszy raz z miesiąca) i wydaje od siedmiu sesji. Czwartek jest ukoronowaniem niedźwiedziego sentymentu doprowadzając do wybicia okrągłego wsparcia na wysokości 8 tysięcy dolarów:

Kliknij i zacznij zarabiać

„Price Action uważane na Bitcoinie jest kontynuacją scenariuszy, które pracowały się ubiegłego lata. Niskie wolumeny, brak nowych sposobów dochodzących do ekosystemu oraz silne wzrosty rynku prac, złota oraz obligacji, wszystko to powoduje, że inwestorzy stracili zainteresowanie cyfrową klasą aktywów” – dla Bloomberga komentował Jeff Dorman, dyrektor ds. inwestycji w korporacji inwestycyjnej Arca.

Jak przeważnie w wypadku kryptowalut, analitycy są spory kłopot z określeniem co stanowi istotnym katalizatorem deprecjacji BTC. Wielu myśli na kryzys kryptowalutowy w Chinach – chociaż pierwsze nagłówki wskazywały, że Świat Zabiegu będzie sprzyjał rozwój technologii blockchain to drugie działania przyniosły próby ograniczenia tradingu w oparciu o cyfrowe aktywa.

Regulatorzy gospodarczy w tej branży świata wystosowali ostrzeżenia zapraszające do zaprzestania prace na placu kryptowalutowym, ostrzegając jednocześnie przed nielegalnym działaniem giełd cyfrowych aktywów.

 

zobacz również aspen holding logowanie

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments