Agencja pracy Golczewo zadzwoń 578 503 403

Ludzie z Ukrainy zajmują pierwsze miejsce spośród wszystkich cudzoziemców, które stanowią podejmować funkcję w Polsce. Z wszelkim rokiem ich ilość w Polsce rośnie, proporcjonalnie do życzenia. Wcześniej Ukraińców częściej zatrudniano w polu, jednak z latami żyje ich liczba we wszystkich obszarach rynkowych, poprzez toż niezwykle dużo pracodawców zderzają się z pewnym pytaniem – jak prawidłowo zatrudnić Ukraińca w Polsce?

Agencja pracy Kamień Pomorski zadzwoń 578 503 403

zamów kuriera Expres poczta

Podstawy do zatrudnienia obcokrajowca
Ukrainiec, żeby stać i działać w Polsce, musi mieć albo ważne pozwolenie na pobyt, albo ważną wizę. Istnieje 23 rodzaje wiz, tylko 3 spośród nich nie dają podstawy dla wykonywania czynności (pod numerami: 01, 20, 21).

Jeżeli obcokrajowiec nie ma wizy, to wówczas on widać ją uruchomić na platformie rodzaju wizy №05 (na platformie poinformowania o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi) albo №06 (na platformie poinformowania o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi).

Dzięki prawu od 2018 roku zatrudniać obywateli Ukrainy można według uproszczonej procedurze (na platformie poinformowania o zamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcowi) na 180 dni w porządku jednego roku. Uproszczenie liczy na ostatnim, że pracodawca nie powinien dochodzić do oświadczenia dokumenty, które potwierdzają brak możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych (test rynku pracy).

W oświadczeniu obowiązkowo uznają być zaznaczone paszportowe dane typa, miejsce pracy, stanowisko, zarobki.

Dokumenty dla otwarcia wizy przez turystę
W współzależności od tego, czy wykorzystał cudzoziemiec 180 dni pracy, albo nie pracodawca może wyrobić dla innego pracownika dwa inne dokumenty:

Jeżeli gość nie odpracował w Polsce 180 dni w układu roku – oświadczenie
Można rozliczyć w powiatowym Urzędzie Pracy pożądaj poprzez Internet (www.praca.gov.pl). Otrzymany projekt będzie zapisany w porządku tygodnia. Oprócz oświadczenia niezbędnymi dokumentami są:

poinformowanie o niekaralności pracodawcy;
potwierdzenie przelewu opłaty 30 zł;
dokument tożsamości osoby prowadzącej działalność gospodarczą bądź umowę spółki;
kopię wszystkich wypełnionych stron ważnego dokumentu podróży cudzoziemca – paszporta.
Jeżeli cudzoziemiec odpracował w Polsce 180 dni w układu roku – danie na pracę typu A
Wniosek trzeba złożyć w Urzędzie Wojewódzkim dla wyrobienia rocznej wizy. Wyrobienia tego tekstu trwa dłużej – minimalnie kilkoro miesięcy.

Otrzymał oświadczenie, co dalej?
Po otrzymaniu oświadczenia lub uznania w urzędzie pracodawca jest zagwarantować jego do pracownika, żeby ten mógł zacząć wizę na platformie złożonych materiałów do konsulatu. Agencja pracy Kamień Pomorski zadzwoń 578 503 403

Kiedy człowiek otworzył wizę i dotarłem na pole wykonywania pracy – przed przystąpieniem działalności trzeba podpisać zgodę z cudzoziemcem (zlecenia lub umowa o pracy). Powiatowy Urząd Pracy jest być ogłoszony o podjęciu pozycji w dniu jej przygotowania. Agencja pracy Kamień Pomorski zadzwoń 578 503 403

Jak w przypadku polskich pracowników, pracodawca powinien zgłosić obcokrajowca do ZUS w porządku jednego tygodnia. Także warto nie zapomnieć odprowadzać składki i podatek dochodowy. Człowiek jest robić dodatkowe działalności – założyć konto w banku, zameldować, wyrobić sobie PESEL. Agencja pracy Kamień Pomorski zadzwoń 578 503 403

zobacz również Jak zatrudnić pracownika z Ukrainy

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments